Zkoušky dle SchH

21.11.2010 19:02

Dnes jsme s Charlesem složili se známkou  dobře stopařskou zkoušku FPr 1 .  Jelikož u nás během listopadu všechny termíny na zkoušky IPO a SchH/VPG postupně odpadly, museli jsme jet až mimo náš kraj do Rožmitálu pod Třemšínem , resp. do Volenic, kde je nový areál DOG CENTER AJAX. Cesta byla pro nás dlouhá, ale areál nás příjemně překvapil, stejně tak i přijetí členy zdejší  ZKO a překvapením pro nás bylo setkání s hovawartími slečnami Cink Katčina smečka, která přijela složit zkoušku BH a Carol Gutta Fortunae, která skládala  FPr2. 

Terény pro stopy byly dobré, leč hodně promočené  , takže Charles  odmítl předměty zalehnout, jen nad nimi stál ... než mi to došlo, ztratili jsme na prvním předmětu drahocenné body ...přesto i přes silnější vítr stopu zvládl dobře.  Charlesovo nová známá Borka ( Cink KS) zvládla úspěšně zkoušku BH . My se pozorně dívali, jak přesně se zkouška skládá, abychom jí na jaře také zvládli .

No a teď je před námi nový úkol na jaro, kromě zkoušky BH se musíme připravit na další stopařské zkoušky, tentokrát s cizí stopou. Doufám, že bude možnost trenovat přes zimu , resp.  že nebude zima jako loni, kdy napadla vysoká nadílka sněhu, která držela až do konce března,  Nějaké fotečky jsme zavěsili do fotoalba na rajčeti .