trenink na dogtreking

09.04.2012 20:28

No, co se psem, když už má kdejaký titul, zkoušek také dost a už nás to tak nebaví objíždět ty výstavy??? Aby jsme se dostali mezi lidi a psy ...kromě našeho domácího cvičáku, kam rádi občas zavítáme  ale spíš už jen pro radost pocvičíme...začli jsme s Charlesem novou disciplínu - dogtreking. Je pravda, že pro psa, zvyklého lítat po loukách a lesích navolno je to asi těžká volba ...ale když regule tohoto sportu jsou takové, že pes jde s páníčkem celý trek na vodítku...není jiné zbytí. Charlesi...ustřihnem ti drobet křídla.

Na doporučení zakoupila jsem tedy speciální trekové vybavení a dala se do treninku. Nejdřív jen v našem okolí a jen tak kilometr, dva, tři ..aby si Charles zvyknul a já také. Naštěstí jeho telecí léta jsou dávno pryč...a tak už mi ani nezabil, když někde uviděl nějaké zvířátko a rychle pochopil, oč tu běží...i když ...čmuchačkami, obzvlášť na začátku pochodu to obyčejně prokládá. Ale povel " TREK" už zaznamenal...a dá si říct.

Dnes bylo počasí ...no, nic moc na práci na zahradě...a tak jsme vyrazili na první o něco už delší zkušební trek. Abych mohla fotit, zaučila sem manžela...a zadařilo se. Manželovi bylo psa líto...takže byl v průběhu cca 11 km vycházky asi 2x vypuštěn....napít se a proběhnout..protože, co si budem povídat...přirozeností psa je mírný poklus, nikoliv krok....takže je to pro něj prostě " vopruz".  Fotodokumentaci najdete ZDE