Balboa

02.06.2011 10:25

Těší nás, že o štěńátka po našem Charliem a Vanilce Gasko Prim , která se narodila 14.5. je zájem a ze sedmi je jich už šest zadáno . Je skvělé, že zájemci jsou ze Západních Čech a tak se rozroste počet hovawartů i u nás na západě  a budeme se moci setkávat ....

Štěňátka se narodila v den, kdy probíhala speciální výstava hovawartů na Knížecím rybníku u Tábora  a neunikla pozornosti medií, které o ní napsaly toto: Česko je chovatelskou velmocí hovawartů .

Proto doufáme, že i poslední pejsek z vrhu B Z Nerudovky brzy najde svého páníčka : měl by to být již někdo, kdo má zkušenosti s výcvikem psů, protože Balboa je prvorozeným a největším pejskem z vrhu s dominantním Marsem v horoskopu a bude hodně akční a sebevědomý. Jelikož celorepublikově vzrůstá zájem o výcvik hovawarta coby pracovního plemene, kdy někteří psovodi se svými psy dosahují i na  nejvyšší zkoušky IPO 3, ZVV3 , myslíme si, že  s Balboou by to mohl někdo také zkusit dokázat.  

Chovatelka Eva o něm píše toto:

Balboa (Rocky) je silný v kostře, s pěknou hlavou, krásnou pigmentací a zbarvením. Ve výstavním kruhu se bude moc líbit. Je to také velký průzkumník a bude to dominantní, temperamentní, ale věrný pes se zájmem o výcvik.

Kontakt na chovatelku a info o štěńátkách zde