Anaplasmosa

04.10.2012 19:13

Nedalo mi to, nechala jsem dnes  Charlesovi znovu zrentgenovat přední nohy, jak zápěstí, tak lokte, přeci jen to bylo letos nejméně 4x, kdy pokulhával .  Kosti , resp. klouby má naštěstí v pořádku..., pak jsem mu nechala ještě udělat krevní test na boreliosu ....a výsledek : Charlie měl pozitivní test na infekční  bakteriální onemocnění přenášené klíšťaty : anaplasmosa .

 

Kromě občasného kulhání neměl Charlie žádný další z popisovaných příznaků , jako je horečka, letargie, zvracení či nechutenství , kašel , odmítání pohybu či strnulost...podle veterinářky , která nám problém vysvětlila , má Charlie natolik dobrý imunitní systém, že v něm bakterie nevypukla v akutní formě, ale kdybychom na to nepřišli včas, zřejmě by byly následky nemoci při nějakém stresu či další infekci fatální.  Takže jsme dostali antibiotika DoxyHEXAL na 21 dní , prognosa uzdravení je prý dobrá. Tak nám držte palce. 

 

Prevenci na klíšťata sice nezanedbáváme, vždy měl nějaký z přípravků, ale žádný nefungoval stoprocentně, občas i nějaké nacucané klíště z něj vypadlo, protože v jeho huňatém kožichu se lehce schová. 

 

Očkování proti této nemoci neexistuje, ale jestli tuto nemoc zvládnem, určitě naočkujeme alespoň na boreliosu. Už měsíc užíval Alavis, teď jsem mu ještě na doporučení zakoupila APTO-FLEX....snad bude brzy po zánětu kloubů.