Charlie Šlovický vrch

Grandšampion a šampion  Charlie Šlovický vrch

 v   databázi  Hovawart klubu                                                                     

narozen  :           3.6.2006

plemeno :          Hovawart

číslo zápisu :     CMKU/HW/4411/06/08

uchovněn :         28.11.2008 - II.

otec:                   Hasko Gasko Prim (   + 13 let)

matka:                Ambra z Brdské samoty ( + 11 let)

zbarvení :            černý se znaky

kyčle :                  HD a (0/0)

váha :                  39 kg

svodový kod :      5/2a    65 cm

bonitační kod :     4/2a/B9,I1,K1,L4, O3/AA  -

                           standardní povaha  

exterier při bonitaci posuzoval : Václavík

X

výstavní posudek :  Kukla

zaregistrován : working-dog.eu

 

 Charlie je nádherně vybarvený černoznakatý pes s  ušlechtilou hlavou , tmavým okem,  plnochrupý , s typicky delší zvlněnou lesklou srstí , bezvadně noseným hustě osrstěným ocasem .

Je dostatečně mohutný  ,  dobře osvalený , s  prostorným hrudníkem, silnými, správně úhlenými končetinami , na výstavách vždy oceněn za elegantní plynulý pohyb a přátelskou povahu.

Na všech klubových a speciálních výstavách HW  vždy hodnocen výborně, přičemž 6 x  s pořadím  CAJC ( KUNZE - DE) ,  CAC ( Kapsch-A) ,  CAC ( S. D. Entenmann - DE )  , V4 ( Wienrich- DE), V1 ( S. Kerschner) , V2 ( B. Feix)

 Charlie se rovněž výborně presentoval v zemi původu v Německu (  CAC , Anw Dt CH, res. CAC, res Anw. Dt. CH., V3 )

 

Má složeno celkem 7 zkoušek  , ve 2,5 letech  pracovní zkoušku ZM .

Získal řadu výstavních ocenění : 2x BOB, CACIB, 2x res. CACIB, 10 x CAC, 2x res. CAC , Anw. DT . CH , Národní vítěz , res. Anw. Dt. CH. , CAJC, KV, VT – více v sekci Výstavy

Podrobuje se sportovnímu výcviku : BH , ZOP, ZZO, ZPU 1, ZM, FPr1, FPr 2 - více v sekci Výcvik

Charlie je nekompromisní hlídač našeho statku, miluje děti ,  každou podezřelou osobu ohlásí , ale jakmile dáme jako  majitelé najevo, že je návštěva vítána, je okamžitě s návštěvou kamarád.

Je středně temperamentní, doma už odmala neudělá žádnou škodu :neskáče po gaučích, po klikách, postel je pro něj tabu  ... nejraději má místo buď u gauče nebo  pod jídelním stolem, když se sejde více lidí, prostě u všeho chce být . Pokud jsme venku na zahradě ,  přesouvá se za námi pořád tak, aby nás měl na očích. A stále má v očích otázku...kdy mi půjdete házet míčky a talíře ???

Charles  je vášnivý aportér, na procházkách ho zaujmete házením klacků , šišek , na zahradě máme v zásobě házecí talíře a míče ...to je jeho nejmilejší zábava , má vynikající postřeh vytrénovaný chytáním šišek a vos  v letu , není moc zvyklý na městský provoz a ruch .

Zhruba kolem 4 roku  se  Charles drobet zklidnil a začal pracovat  více soustředěněji ..a tak jsme opustili nácvik obran ( jedním z důvodů je  i můj karpální tunel na pravé ruce a stále se měnící a zhoršující trend figurantů na našem cvičáku, kteří nutili psa kousat přes zlobu ) a začali jsme se více soustřeďovat na nácvik stop , v jeho 6 letech začínáme s dogtrekingem.

AKTUALNI FOTO -5,5 roku

FOTO - sníh -5,5  

.